facebook2

We czwartek 5 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na MAJÓWKĘ do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu.

Obiekt ten popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę. Patronem wystawy jest Leonardo da Vinci – twórca najpopularniejszego rysunku na świecie.

Tematem ekspozycji był zdrowy organizm ludzki, czyli dobrze funkcjonujące ciało człowieka, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.  Wystawa uświadomiła zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawiała pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcję na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które sprawiają, że organizm jest w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazywała czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała.

Następnie odbyły się warsztaty kosmetyczne. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie przygotowali krem nawilżający i bańki do kąpieli.

Na zakończenie można było kupić pamiątki w sklepie.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

programy