facebook2

Dnia 1 lutego 2018r w ramach innowacji pedagogicznej „Rozwijamy się wszechstronnie – spotkania z ciekawymi ludźmi” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dom”. Na realizację tego projektu w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie przeznaczono specjalne pomieszczenie, które zaadaptowano na typowe mieszkanie. Dzięki temu projektowi dzieci mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Uczniowie podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Duże wrażenie zrobił na uczniach quad strażacki, który pomaga strażakom w zdarzeniach związanych z ratowaniem życia podczas pożarów w lesie oraz do monitorowania wałów przeciwpowodziowych.
Wracając do szkoły, dzieci opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.
Na pamiątkę wizyty w KP PSP nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA za wykazanie się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz znakomitą sprawnością fizyczną.

programy