Dnia 21 września uczniowie klasy IV razem z wychowawcą Panią Bożeną Leksą i Panią Katarzyną Rynką uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa.
Wcześnie rano dzieci razem z nauczycielami zebrały się na dworcu PKP w Jędrzejowie, żeby wyruszyć do Krakowa.
Trasa wycieczki obejmowała:
-ulicę Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem
-Kościół św. Franciszka
-Rynek Starego Miasta
-Sukiennice
-Ratusz
-pomnik Adama Mickiewicza
-Kościół Mariacki
-Wawel
-Jamę smoka Wawelskiego
- rejs po Wiśle
Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla
Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec i posag Smoka Wawelskiego. Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których dzieci oglądały pięknie wykonane ozdoby i zakupiły pamiątki dla bliskich.
Pani Bożena Leksa nie szczędziła uczniom historyjek związanych z Krakowem. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą Kraków ponownie.